Publikováno v sekci: Ostatní


Přírodní krásy Finska

Finsko je zemí nádherné nespoutané přírody. A to je pro turisty také to největší lákadlo. Země tisíce jezer, kouzelné severské lesy a národní parky. I místní města ale mají co nabídnout. Kultura, historické památky a celkově městský život žijí zejména ve trojici Helsinki, Tampere a Turku. Před cestou do Skandinávie si nezapomeňte zřídit cestovní pojištění.

lake-scenery-1365288_640

Finská příroda

Důvodem vaší cesty může být cokoliv, nicméně velmi doporučujeme alespoň chvilku věnovat finské přírodě. Nebude ani nutné nikam daleko zajíždět. Krásná místa nebo národní parky totiž najdete poblíž téměř každého města, a to i těch největších. Chcete-li vidět, jak tato krajina vypadala před příchodem člověka, navštivte Karélii. Rozkládá se na jihovýchodě Finska, téměř na hranicích s Ruskem.

Synonymum pro Finsko je ale především Laponsko. Tato oblast je jedním z nejdivočejších míst Evropy. Přesto velmi dostupná a hlavně bezpečná. Výrazně zasahuje také do Norska a Švédska. Krajina je velmi rozmanitá. Od klasických finských jezer a lesů po obrovské planiny, kopce a bystřiny. Vzhledem k bezpečnosti se nemusíte nutně držet vyznačených tras, ale lze vyrazit do divoké přírody na vlastní pěst. To je velké lákadlo pro dobrodruhy.

Finští obyvatelé si své přírody velmi váží. Proto je tak v krásném stavu a odpadky v ní zkrátka nenajdete. Chovejte k ní proto stejný respekt.

finland-2215318_640

Národní parky

Vydáte-li se do národní parku, bude vaší první zastávkou pravděpodobně zákaznické centrum. Zvláště pak pokud se chystáte zůstat na celodenní výlet. Jelikož většina Finů umí velmi dobře anglicky, nebude problém se na cokoliv zeptat. Zakoupit můžete také mapy. Na tu myslete, zejména pokud se chystáte do otevřené přírody.

Na tyto cesty doporučujeme také kvalitní obuv. Cesty jsou totiž velmi rychle proměnitelné. Vyznačené stezky bývají postaveny na udržovaných základech. To dodává dojem, že je možné zde chodit i v klasické městské obuvi. To se v několika dalších krocích ale může změnit na téměř bažinu a mokro.

Pro více informací o pojištění navštivte https://ergo.cz.
Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete se přihlásit k odběru RSS a sledovat novinky.