Publikováno v sekci: Teleskopické hole


Teleskopické hole a jejich systémy

V tomto článku bychom rádi poukázali na systémy, kterými se snaží výrobci holí poskytnout uživatelům co největší komfort a požitek z chůze. Jejich přítomnost může být také často šetrnější pro vaše zdraví, respektive mohou pomáhat snižovat tlak na vaše klouby a svalové zatížení. Pokud zvažujete koupi teleskopických holí, jejichž součástí jsou takové systémy a vy nevíte, co znamenají, měli byste tomuto článku věnovat zvýšenou pozornost.

Systémy teleskopických holí

  • Security grip a Lock security strap
  • Antishock systém
  • Super lock systém
  • SpeedLock systém

Security grip a Lock security strap

Tento inovativní systém najdeme na madle hole, respektive se jedná a systém držící poutko hole. Pokud chytneme poutko a táhneme ho svisle vzhůru od madla, systém povolí a my si můžeme upravit oko poutka podle potřeby. Systém dostaneme do výchozí polohy opětovným zatažením poutka, tentokrát opačným směrem dolu. Madlo hole se vyrábí z lehkého, pěnového materiálu, které zabraňuje pocení a vzniku otlačenin na dlaních rukou.

Antishock systém

Antishock systém, neboli systém odpružení je ještě více šetrnější k vašim kloubům, než při použití holí samotných. Pomáhá totiž vyrovnávat nárazy, což oceníte zejména při chůzi po skalách a tvrdších terénech. Zpětný chod odpružení také ulehčuje vašim svalům. U některých holí je možné funkci antishock systému zablokovat a hole používat jako ty klasické bez odpružení. Chůzi s odpruženými a pevnými holemi může přirovnat k jízdě na kole s odpruženými vidlicemi předního kola (nebo celo-odpružené kolo) a jízdě na kole bez odpružení. Rozeznáváme více druhů systému odpružení, které se od sebe odlišují mimo jiné umístěním na holi.

SAS-L: Soft Antishock System – Lite

Systém odpružení je umístěn ve spodním dílu hole. Výhoda tohoto řešení spočívá v tom, že po složení všech částí hole snižuje její velikost o 5cm (v porovnání ke standardnímu SAS). To nám usnadňuje přenášení a transport holí.

  • energie nárazu je vstřebávána ve spodním díle hole. Důmyslná kombinace ocelové pružiny a měkkého elastomeru synchronizuje sílu prohnutí a komprese, takže chůze s trekkingovými holemi je ještě pohodlnější než dříve.
  • hmotnost antishock systému je nižší o 20% než SAS
  • možnost zablokování funkce odpružení zde chybí, jelikož je dráhy odpružení přibližně jen 1 cmPříspěvek byl publikován v rubrice Teleskopické hole. Můžete se přihlásit k odběru RSS a sledovat novinky.