Publikováno v sekci: Teleskopické hole


Trekingové hole

Snem snad každého člověka je být šťastný a spokojený, jinými slovy být zdravý, mít dobrou práci, rodinu, dobře vypadat apod. Bohužel v dnešní uspěchané době se ne každému daří všechny cíle naplnit k vlastní spokojenosti. Ať už to jsou zaměstnanci firem, tlačení k vysoké vykonosti a flexibilitě při výkonu práce nebo podnikatelé, snažící se budovat svoji profesionální kariéru, aby zabezpečili sebe i svoji rodinu do budoucna, obě tyto skupiny často nemají čas na svoje koníčky, či sport. Většina těchto lidí pak často přemýšlí, jakou aktivitu by ve svém osobním volnu měla zvolit, aby naplnila co nejvíce jejich potřeb. A zde se dostáváme k tématu, proč nezkusit turistiku, nebo tzv. nordic walking (tyto sporty od sebe odlišuje technika chůze). Jedná se o chůzi se speciálními holemi (teleskopické trekingové hole nebo hole určené pro nordic walking). Výhodou tohoto sportu je, že ho mohou provádět jak ženy, tak muži společně, není náročný, zlepšíme si při něm fyzickou kondici, strávíme čas na čerstvém vzduchu, posílíme svoji imunitu. Nordic walking má také blahodárné účinky na duševní zdravý. Pokud tedy trávíte přes týden většinu času v práci, není nic lepšího než vzít o víkendu rodinu, přítele či přítelkyni a vyrazit do hor, na procházku do lesa nebo přilehlou louku. Ve městech můžeme nordic walkery potkat i na cyklistické stezce nebo v parku. Výhodou Nordic walkingu je, že ho lze provozovat prakticky po celý rok bez ohledu na roční období.

Nordic Walking

Nordic Walking je vhodný pro všechny věkové kategorie a výkonnostní skupiny. Ať už jde o trénované sportovce, kteří si Nordic walking zvolili jako doplňkový sport pro udržování nebo zlepšování svojí kondice nebo absolutní amatéry a netrénované jedince, kteří by rádi shodili nějaké to přebytečné kilo a zlepšili svoji fyzickou kondici, aby pro ně nebyl problém vyběhnout schody do 3. patra nebo doběhnout autobus čekající na zastávce. Nordic walking mohou dokonce provádět i osoby se zdravotním omezením, ovšem než tak udělají, měli by se o tom nejdříve poradit se svým lékařem. Pro všechny tyto skupiny je důležité, aby se naučili a správně zvládali techniku chůze. Nordic walking zlepšuje držení těla a může nám pomoci i od bolestí zad, ale pokud nebudeme dodržovat správně techniku chůze, může se nám zdravotní stav samozřejmě i zhoršit, tak jako u všech ostatních sportů. Technika Nordic walkingu není složitá a více do detailu si ji popíšeme v jiném článku.

Další předností tohoto sportu jsou finanční náklady. V dnešní době, kdy většina rodin počítá každou korunu je tato aktivita určitě zajímavá. Stačí si koupit trekingové hole, my bychom doporučovali ještě kvalitní boty a můžeme vyrazit do terénu. Jelikož se jedná o teleskopické hole, je možné si výšku libovolně nastavit dle vlastní potřeby. A pokud byste váhali s nákupem z důvodu, že vás nordic walking, či běžná turistika nebude bavit, můžete se domluvit s rodinou nebo s kolegou z práce na společné koupi a hole si ze začátku půjčovat :-).

Výběr správné velikosti holí Nordic Walking

Výběr holí pro Nordic Walking

Obrázky přeloženy z originálu: bi.gazeta.pl
Příspěvek byl publikován v rubrice Teleskopické hole. Můžete se přihlásit k odběru RSS a sledovat novinky.